Gå direkt till innehållet

Säljes i Älvsborg

27 418 annonser

Säljes i Älvsborg

27 418 st
Läs om sorteringen av sökresultatet
Dacia Sandero 1.0 TCe Euro 6 (överlåtelse p.l. 8 månader)
Dacia Sandero 1.0 TCe Euro 6 (överlåtelse p.l. 8 månader)

Bilar · Vårgårda

Idag 21:19

Hej, Överlåter vår Dacia. Det är 8 månader kvar på kontraktet så perfekt för dig som behöver en stabil och pålitlig bil en begränsad period. Den ska återlämnas 30 april 2026. Vi betalar mellan 3100-3300 kr per månad (obs! detta pga rörlig ränta, som kan diffa +- 100kr beroende på ränteläget). Då ingår detta: - Försäkring - Serviceavtal - Sommar- och vinterdäck Det som inte ingår är: - Soppa - Fordonsskatt Vi kan stå för överlåtelseavgiften på 3000kr, endast vid smidig affär, och då menar jag smidig affär…. utan att man velar fram och tillbaka en längre tid. Vi har kört mindre än årskvoten, så det finns mil tillgodo. Den ska ha kört max 3000mil vid återlämning. Vid intresse så skicka ett meddelande till mig så får du reda på det aktuella miltalet. Allt gott! Alexander & Moa D.
3 300 kr

Mopeder · Vänersborg

Idag 21:02

Säljer min dotters delvis pimpade moped. Årsmodell 2016, 1800mil Den har funkat toppen i två säsonger men har nu stått oanvänd sen förra sommaren. Vill inte starta riktigt, fick igång den men vi mekar inte med detta och vår närliggande serviceverkstad har stängt igen. Ena sidospegeln är trasig. För övrigt nya däck, tändstift och även bromsar bak 2024 och i ett helt okej skick, lite färdigskrapad. En moppe med mycket mer att ge till den som orkar greja med den. Nästan bara att tuta och köra!
7 500 kr

A-Traktorer · Svenljunga

Idag 19:58

Aubergine lila metallic Volvo 945 Diesel original d24 turbo intercooler som snart gått 249xx, import från Frankrike 2020. Ny renoverad motor förra sommaren o mycket nytt o bytt även i min ägo, finns kvitto på allt som gjorts. Finns en helt ny oljeservicesats med (olja och filter) service gjorts i januari (alla filter och vätskor). Ny vattenpump. Elhissar, centrallås. Alla mätare funkar. M90 låda och reggad med 5 växlar. Startar lätt alltid, används nästan varje dag. Sitter dovt yl på men har även ett nytt liggandes om man vill ha de. Trä ratt, halvskinn men finns tyg stolar liggandes också om man vill ha de, svart innertak. Nya coilovers fjädring (J-Spec) runt om o som sagt mycket nytt o bytt, super dtm fälgar med nya däck och svarta spikes. 4st blixtljus sitter i fronten styrs via fjärrkontroll. Sidokjolar med positions ljus. Ljudet är bluetooth Pioneer med Gas planka 4st 6,5or + diskant där och i instrument panel. I dörrarna sitter 5,25 DLS reference och 2x12 gas alpha baslåda i skuffen. Ledbelysning vid fötter och instrument panel skiftar ljus med fjärrkontroll. Dubbfria vinterhjul finns med på 16 tum plåtfälg. Ny bessad i februari, så går till April 2027. Har klarlack släpp på tak och en skärm. Baksätet är kvar i bilen (helskinn sits, halvskinn ryggstöd). Skriv för mer info, säljes pga B körkort så söker därför inga byten. Dottern som kört den. EVENTUELL prutning sker på plats.
78 000 kr

Motorbåt · Ale

Idag 19:18

Flipper 640HT den perfekta båten 115hk motor från år2016 71h Letar du efter en bra och trygg båt med en nästan ny motor och rätt utrustning? Då behöver du inte leta längre. Här är verkligen den perfekta båten. En modern, bränslesnål och tyst utombordare för att slippa dyr och krånglig service jämfört med en inombordare. Mycket lättkörd båt! Bör ses :) Årsmodell båt år 1987 Årsmodell motor år 2016 Båten är utrustad med en mycket fin Honda utombordare 4takt 115 hk (ny nov. 2016) motorn har endast 71 gångtimmar och är i mycket fint skick. Motorn går också fortfarande att maskinskadeförsäkra. Hydralstyrning Baystar Fast rostfri 140l bränsletank Båten är otroligt påkostad och är troligtvis den enda med denna utrustningen så passa på att köpa 😊 Båten utrustades år 2021 Plotter Garmin 7" med ekolod och sjökort över västkusten. Nytt kapell Nya mattor Omklädda dynor i förpiken. Monterades peke med handledare samt inbyggd stege i fören samt badstege med handledare i aktern. Säker och enkel på/avstigning samt praktiskt i och ur vattnet. Båtmotorn har endast 71 gångtimmar och har servats varje år av marina/båtverkstad. Går otroligt fint i vattnet med en marschfart kring 24knop och en topphastighet på ca 35 knop. Väldigt gott om förvaring i stuvfack i hela båten. Stöldskyddsmärkt och registrerad hos Securemark. Tryggt och billigare försäkring. Vinterförvaring inomhus i varmhall de senaste åren. Längd 6,4m plus peke Bredd 2,4m Båttrailer ifrån TK-Trailer (ny 2020) finns att köpa till, modell BV1650, klarar 1650 kg belastning och är o-bromsad samt anpassad till båten. Fendrar, förtöjningslinor, ankare, flytvästar mm medföljer så det är bara att sjösätta och njuta av det fantastiska båtlivet. Hardtop båt är perfekt med alla de goda saker från en öppen båt till en med tak och kapell vilket ger en alla möjligheter man behöver. Skönt med kapell om man vill ha skydd från sol eller regn. Kapellet fälls enkelt ner och förvaras bakom uppfällbart ryggstöd mycket smidigt och praktiskt. Perfekta planlösningen samt praktiska och stora stuvutrymmen under soffa, sitsar mm. Det är en känsla i båten som inte finns i dagens båtar tex inslag av trä och designen. Väldigt bra och praktiskt att man kan gå runt på utsida båten, skarndäck vilket många båtar inte har. Båten är mycket sjösäker och stabil även i grövre sjö och man åker tryggt och snabbt om man vill. Perfekt för dagsturer med övernattnings möjlighet, bad, fiske, vattensport tex åkring, vattenskidor mm Båten säljs enbart pga köp av större båt. Den står på land ca 25min norr Göteborg och motorn är servad. Finns fler bilder och videoklipp som jag kan skicka. Kom och titta på vår fina båt. Väldigt mycket båt för pengarna.
155 000 kr
160  av totalt 155 336 annonser
Blocket är en del av Vend
Blocket är en del av Vend. Vend är ansvarig för dina data på denna webbplats. Läs mer här