Säljes i Halland
23 548 annonser
Säljes i Halland
23 548 st
Läs om sorteringen av sökresultatet





Idag 21:43
Nu säljer vi vår fina och välskötta extrautrustade båt som vi haft sedan den gått endast 30 timmar. Nu 230 gångtimmar.
Finns i Onsala 4 mil söder om Göteborg.
BÅTFAKTA
Aquador 30 HT
Årsmodell 2018
Längd 9.15 m
Bredd 3.10 m
Djup 0.90 m
Vikt 3700 kg
Sovplatser 4+2
Färskvatten 135 l
Varmvatten 60 l
Septitank 40 l
MOTORFAKTA
Motor Mercruiser TDI Bravo III
Motoreffekt 370 hk
Bränsle Diesel
Tankstorlek 389 l
Gångtimmar 230 h
UTRUSTNING
Garmin GPS
Bogpropeller med fjärr
Dieselvärmare Wallas
Spis Wallas
Full teak på däck och i kabin samt skåpsinredning
Beige klädsel
Ankarspel akter med fjärr
Varmvattensystem
Defroster/gångvärme
Kylskåp
Soldyna/bädd på fördäck
Solceller
Blå undervattensbelysning i aktern
Fusion RA 70 med 4 högtalare
1 875 000 kr






- 2014
- Diesel
- 25 300 mil
- Automat
89 900 kr
Värö Bil AB




Audi A6 2.0 TDI ultra S Tronic 190hk |Drag|Kamrem bytt
- 2015
- Diesel
- 24 200 mil
- Automat
OBS - Endast tidsbokning.
Nyinkommen Audi A6 – nu tillgänglig i vårt lager.
Vi har nöjet att erbjuda en välvårdad Audi A6, perfekt för dig som värdesätter komfort, generöst utrymme och hög säkerhet – en idealisk bil för både vardag och längre resor.
Bilen fick kamremmen bytt vid 21 400 mil 2024-04-25 , i samband med att växellådsoljan även byttes.
Arbetet är utfört av auktoriserad Audi-verkstad, vilket garanterar högsta kvalitet och trygghet.
Motor och växellåda fungerar utmärkt och levererar en mjuk och behaglig körupplevelse.
- Topauto Halland AB erbjuder förmånliga finansierings alternativ genom Santander samt garanti genom Autoconcept -
- Vi bjuder alltid på 14 dagars försäkring via Trygg-Hansa -
Ring alltid innan visning då vi inte alltid är på plats.
Vår adress:
Blackebergsvägen 2
311 50 Falkenberg
Vi tar gärna din bil i inbyte.
Kontakta oss för mer info:
0346-15010 eller info@topauto.se
134 900 kr
TopAuto Halland AB

Idag 20:12
MG Midget 1.3
- 1971
- Bensin
- 0 mil
- Manuell
Bilen importerad 1990 från USA. Förra ägaren har totalrenoverat bilen ingen rost omlackad, han har lagt flera hundra timmar
Motor växellåda renoverats slitna delar byts ut inkl bromsar och förgasare
Interiören fin nya säten, dörrkort mm
Går bra lätt att
95 000 kr
Idag 20:08
300 kr
Idag 20:05
BMW M2 CS
- 2021
- Bensin
- 8 627 mil
- Manuell
Svensksåld manuell M2 CS, i svart dessutom.
Ja, det är nästan den heliga graalen och det var förstås därför jag köpte den för ett år sedan. Bilen är ägd av två farbröder (varav jag är den ena). Den förste farbrorn körde den varje dag, som en bruksbil och har kanske haft den roligaste bruksbilen i historien. Sedan köpte jag den. Jag kör den bara när förutsättningarna är rätt och det betyder typ 5 körningar om året när det är kruttorrt, sol och lite trafik. Det är alldeles för lite och det är därför jag funderar på att ge den ett nytt hem.
Ingen av farbröderna har kört den på bana, gjort burnisar eller trimmat den. Den är helt original och servad enligt boken, senast för en månad sedan eller så. Att den har gått långt är antagligen bara bra för dig som funderar på att köpa den. Då slipper du oroa dig för att lägga mil på den. Det är redan klart, du behöver bara köra och njuta. Dessutom är den en kvarts mille billigare än de andra som är till salu.
Märks det inte att den gått långt? Nej, inte invändigt, där är den i mycket fint skick, men på utsidan kan man förstås se att den rullat över 8000 mil.
Vad jag förstår tycks det bara vara 5 manuella bilar kvar i Sverige, så om du är sugen på en raritet är du välkommen att höra av dig. Jag hoppas att du redan sett Evo car of the year 2020 och de andra filmerna om den på youtube, för då kommer du inte kunna motstå den. ;)
MVH Andreas
670 000 kr