Gå direkt till innehållet

Säljes i Älvsborg

28 673 annonser

Säljes i Älvsborg

28 673 st
Läs om sorteringen av sökresultatet

Motorbåt · Ale

Idag 18:28

Flipper 640HT den perfekta båten 115hk motor från år2016 71h Letar du efter en bra och trygg båt med en nästan ny motor och rätt utrustning? Då behöver du inte leta längre. Här är verkligen den perfekta båten. En modern, bränslesnål och tyst utombordare för att slippa dyr och krånglig service jämfört med en inombordare. Mycket lättkörd båt! Bör ses :) Årsmodell båt år1987 Årsmodell motor år 2016 Båten är utrustad med en mycket fin Honda utombordare 4takt 115 hk (ny nov. 2016) motorn har endast 71 gångtimmar och är i mycket fint skick. Motorn går också fortfarande att maskinskadeförsäkra. Hydralstyrning Baystar Fast rostfri 140l bränsletank Båten är otroligt påkostad och är troligtvis den enda med denna utrustningen så passa på att köpa 😊 Båten utrustades år 2022 Plotter Garmin 72 cv med ekolod och sjökort över västkusten. Nytt kapell Nya mattor Omklädda dynor i förpiken. Monterades peke med handledare samt inbyggd stege i fören samt badstege med handledare i aktern. Säker och enkel på/avstigning samt praktiskt i och ur vattnet. Båtmotorn har endast 71 gångtimmar och har servats varje år av marina/båtverkstad. Går otroligt fint i vattnet med en marchfart kring 24knop och en topphastighet på ca 35 knop. Väldigt gott om förvaring i stuvfack i hela båten. Stöldskyddsmärkt och registrerad hos Securemark. Tryggt och billigare försäkring. Vinterförvaring inomhus i varmhall de senaste åren. Längd 6,4m plus peke Bredd 2,4m Båttrailer ifrån TK-Trailer (ny 2020) finns att köpa till, modell BV1650, klarar 1650 kg belastning och är o-bromsad samt anpassad till båten. Fendrar, förtöjningslinor, ankare, flytvästar mm medföljer så det är bara att sjösätta och njuta av det fantastiska båtlivet. Hardtop båt är perfekt med alla de goda saker från en öppen båt till en med tak och kapell vilket ger en alla möjligheter man behöver. Skönt med kapell om man vill ha skydd från sol eller regn. Kapellet fälls enkelt ner och förvaras bakom uppfällbart ryggstöd mycket smidigt och praktiskt. Perfekta planlösningen samt praktiska och stora stuvutrymmen under soffa, sitsar mm. Det är en känsla i båten som inte finns i dagens båtar tex inslag av trä och designen. Väldigt bra och praktiskt att man kan gå runt på utsida båten, skarndäck vilket många båtar inte har. Båten är mycket sjösäker och stabil även i grövre sjö och man åker tryggt och snabbt om man vill. Perfekt för dagsturer med övernattnings möjlighet, bad, fiske, vattensport tex åkring, vattenskidor mm Båten säljs enbart pga köp av större båt. Den står på land ca 25min norr Göteborg och motorn är servad men båten är inte vårfixad inför sjösättning dvs det behövs bottenmålas sedan är det bara att sjösätta och njuta. Finns fler bilder och videoklipp som jag kan skicka. Kom och titta på vår fina båt. Väldigt mycket båt för pengarna. Priset går att diskutera vid en snabb och smidig affär.
179 000 kr
Företag

Bilar · Borås

Idag 18:25

Välvårdad Renault Talisman som har haft 2 privata brukare. Ny servad 12-06-2024/Kamkedja (Ej kamrem) Besiktigad till 2025-12-31/ Årsskatt:1572 Kronor Nästan nya sommardäck/ Fina dubbfria Vinterdäck Välkommen till Torsviks Bil Göteborgs vägen 175 504 63 Borås "finansiering"
169 900 kr
Torsviks Bil

Tillbehör · Trollhättan

Idag 18:18

Fiamma markis 440Xl med sidor den är av modellen som man drar ihop med dragkedja. Använt 4 säsonger. Kan säljas markis alternativt tält för sig . Pris sidor 7500kr Pris markis 5000kr.
12 500 kr

Motorbåt · Vårgårda

Idag 18:06

Båten är i bra skick motorn nyservad, kapellet impregnerat och klar att lägga i sjön. Enklare Lowrance ekolod, Ny teleflexstyrning-19, Impellern byttes -23 samt omsytt kapell-23 Båtkärran är en 30 km/h, fick nya däck samt vinsch-24 och har tippvagga vilket medför smidig hantering vid ner/upptagning av båt. Båten finns hemma och går att provstarta på gården. Går att bara köpa båt och motor pris: 29 000kr!
36 000 kr

Bilar · Borås

Idag 17:58

Peugeot 207 CC 1.6

  • 2008
  • Bensin
  • 9 969 mil
  • Manuell
Plåtcab Ny besiktigad Nya bromsbelägg - maj 2025 Skatt - 1328 kr/år Försäkring - ca 435kr/månad
55 000 kr

Bilar · Trollhättan

Idag 17:57

Volvo S70 2.5 10V SE

  • 1999
  • Bensin
  • 18 995 mil
  • Manuell
Bruksskick, nytt batteri, tändstift och lycktinsatser fram, höger och vänster. Vinterdäck. ACC fungerar ej, ingen ytrost dock visst klarlackssläpp. Ny besiktigad, nästa besiktning 2026-08-31. Skatt betald för 2025. Mer info om bilen ges vid intresse.
20 000 kr

Övrigt · Lerum

Idag 17:09

Min tolkning av en cafe racer säljes för nya projekt, bra i motorn 53xxmil. Nya däck, nya hjullager, nytt drivpaket och nya bromsbelägg.
27 000 kr
160  av totalt 164 427 annonser
Blocket är en del av Vend
Blocket är en del av Vend. Vend är ansvarig för dina data på denna webbplats. Läs mer här