Mopeder säljes i hela Sverige
6 512 annonser
Mopeder säljes i hela Sverige
6 512 st
Läs om sorteringen av sökresultatet




Elmoped märke Evolt årsmodell 2021 men första registrering är 2023-06-20 som har gått endast 145 mil skrivande stund och allt fungera klockrent. Detta är ingår i priset kettinglås, överdrag (sol/regn skydd) två hjälmar, två nycklar samt två ståldlarm och packbox som finns på bilderna, batteriet är lätt att ta ur att ladda hemma eller det finns uttag att ladda batteriet utan att ta ur den, och räckvidd är mellan 40-50 km per laddning beroende på hur man kör och det finns plats för en till batteri om man vill köpa till så räckvidden kan komma upp till 100km. Två olika läge att köra 25 km/h eller 50km/h.
Ny pris med allt tillbehör över 30,000.
Det finns en lite skada se sista bilden.
Billigare vid snabb affär.
Tveka inte hör av dig vid frågor.
17 900 kr




13 995 kr
Nord Sport & Motor

- 2022
129 900 kr
Autolane



Elmoped LV LX01 klass 1 i nyskick säljes.
Inköpt våren 2024 men säljes nu då dottern skaffat epa, obs mopeden har endast gått 48 mil! Det löstagbara kraftfulla batteriet ger en körsträcka på upp till 60 km på en laddning, det finns plats för ytterligare ett batteri under sittdynan som då dubblerar körsträckan. Mopeden är rejäl och har plats för passagerare, samtidigt som den är riktigt pigg och trevlig att köra (och givetvis tyst). Tre hastighetslägen (25, 35 och 45 km/h), USB uttag och Bluetooth-uppkoppling till högtalare. Elmotor från Bosch. Säljes med rejält skivbromslås (klass C) och överdrag. Klass 1-mopeder får gå 45 km/h och kräver körkort klass AM.
21 000 kr




Har stått i garaget ett tag nu ända sen jag åkte på den under min moppetid. Den startar ibland med rullstart och har komp men behöver lite kärlek för att gå igång och starta som innan. Denna moppe är alltså perfekt för någon som vill mecka lite och få tillbaka den till sin bästa form eller bara rensa den på delar då den har mycket dyra delar på sig.
Moppen är trimmad och har en 74cc cylinder, gianelli avgassystem samt avgasrör, större förgasare samt större drev. Om mer info behövs så är det bara att fråga. Däcken och fälgarna är i bra skick, däcken byttes inte långt innan den ställdes av. Den har mycket sladdar men egentligen inget som är inkopplat så den har inga fungerande lysen eller likande, men det finns sladdar för att fixa! Regestreringsskylt finns på sidan om.
Behövs nog släp om man vill köpa eftersom det inte är någon garanti att den startar och går att köra hem! Priset är inte satt i sten och kan gå ner lite med snabb affär.
6 000 kr
- 2025
65 900 kr
Northbike Umeå
25 900 kr
Lättviktsmotor NH AB
- 2019
17 500 kr
Stockholms Mc service
34 490 kr
Lättviktsmotor NH AB
Moped Peugeot Speedfight 4 50 Darkside från 2019. Endast två ägare. Enstaka repor och en plastkåpa skadad enligt bilder. Fungerar klockrent. 9291 km
17 000 kr
Moped Viarelli RS50 - 45km/h - Klass 1 säljes, prutat och klart. Uttagen 2022 (1 ägare), 185 mil, 4-takt. Finns på Sturkö.
13 500 kr
32 990 kr
Lättviktsmotor NH AB
Jag har två moped. Ville sälja en. Fram del är trasig. Mopeden är helt laglig och har aldrig varit trimmad. Startar lätt och går mycket bra. Stått i garage. Priset kan diskuteras vid snabb affär.
Varumärke: Znen
Färg: Svat
Motorstyrka 2, 2 kw
Växling Automat
Hastighet 45kmh
Bränsle Bensin
Passagerare Ja
Starttyp El / Kick
4 200 kr
Jag köpte denna i slutet av 2022 och den används inte längre. Den är inte använd mycket och har inga skador eller så. Väldigt bra moped som är köpt från köpenscooter och de rekommenderade den även. Den går på bensin 95 och jag säljer den även med en hjälm som är även i perfekt tillstånd och är godkänd och lås som även låter om någon försöker bryta upp det. Nypris ligger på 25 på bara själva mopeden. Mer info kan ges i dm samt prisfrågor.
20 000 kr
Fin moped endast använd 2 somrar, 1829 Km, nyskick, hjälm och godkänt lås medföljer, ny servad,Ny pris 42.000kr
Säljes pga bilkörkort
31 000 kr
Moped i mycket fint skick. Årsmodell 2021. Körsträcka 845 mil. Nyligen servad hos Trebles i Trelleborg. En ägare och aldrig trimmad. Lås, backspeglar, extra fotstöd och googles medföljer.
33 500 kr
Unik moppe i bra skick, nyservad, nya däck etc
Gått ca 900 mil
14 000 kr
Hej!
Dags att sälja mopeden nu då det närmar sig bil och b-körkort. Det är en Derbi drd Pro och den är i väldigt fint skick för sin ålder, startar lätt och går rent och fint. Ej trimmad så går runt 50. Nyligen rengjordes hela kylsystemet, bränsletanken samt förgasaren. Kåporna är även ny lackade med två komponents färg.
Alla lampor på mopeden fungerar som det ska, samt fungerar el-starten helt felfritt. Det sitter även ett nytt batteri på.
Vid smidig affär kan nya mini blinkers fram, nya baklampa med blinkers, 14 tandat framdrev samt ett skivbroms lås följa med på köpet.
Finns i Vellinge
Priset är 22000 eller högstbjudande. Hör gärna av er ifall ni har några frågor
MVH Gustav
22 000 kr
Rymlig mopedbil från Microcar/Ligier i Suv-utförande, årsm 2020, miltal 1960 i bra skick. Säljes då dottern blivit med B-körkort. Vi är andra ägaren sedan 05/2023.
- Aluminiumbur med extra förstärkt dörr
- Sommarhjul alu 15 tum
- Vinterhjul alu dubb
- Fönsterhissar
- Centrallås
- Kupévärmare
- USB-uttag x1
- Två nycklar - fjärrnyckel + vanlig
- Pioneer Multimedia Touchskärm 6,2´´ Bluetooth för streaming av musik etc
- Backkamera
- Utbytesmotor 2022 ACT Progress diesel som nu gått ~900 mil
- Fullstämplad servicebok inkl kvitton
Allt fungerar förutom en glappande lampa som varnar för 'handbroms i'.
94 900 kr
- 2024
48 490 kr
Northbike Sundsvall
Hejsan
Säljer vår välvårdade Ligier JS60 Port Ultimate DCI, årsmodell 2020 som vi har haft sedan 2023. Nu är dotter 18 och har körkort så vi säljer
En av marknadens mest stilrena och komfortabla mopedbilar – perfekt för dig som vill ha både höjd, säkerhet, utrymme och körglädje i ett snyggt paket.
2 221 mil på mätaren, och har alltid servats enligt schema – senast utförd 2025-05-08. Endast en ägare före oss och bilen är i mycket fint skick.
Aircondition
Pioneer ljudsystem
Stolsvärme (förarsäte)
Carplay
Bluetooth för musikstreaming och telefonsamtal
Backkamera
Sportsäten i konstläder
16” aluminiumfälgar till sommardäck med bra djup
Vinterdäck med bra dubb på fälgar medföljer
Motorvärmare och uttag för kupévärmare
El-hissar
Automatisk växellåda
Diesel
Tillverkad 2022-05
Effekt: 8 hk (6 kW)
Vridmoment: ca 25 Nm
Motor:
Färg: Svart intensiv (Noir Intense)
Mycket välvårdad
Välkommen till Stockholm, Nacka på en tur
139 900 kr