
A-Traktorer säljes i hela Sverige
1 051 annonser
A-Traktorer säljes i hela Sverige
1 051 st
Läs om sorteringen av sökresultatet









Idag 18:20
BMW 320d A traktor - 06
Grymt billjud: 3x gas slutsteg, 2x 12 tums Gas bas, 4x Gas middar, 2x Gas diskanter, 2x Harman kardon diskanter, 2x harman kardon middar. Spelar på bra
Diesel
Automat
ECU spärr
M front
19 tums fälgar
Coils (sänkt)
Ny däcksats
Elektrisk infällbar och utfällbar dragkrok
Gallerkonstruktion
Nytt luft & oljefilter
Bränsleförbrukning: 0.3 - 0.5
34xxx mil
Varit super nöjd med den o alltid gått bra
Nybesiktigad till 2027-05-31 - Bara tuta o köra
Säljes på grund av A1 körkort tages
Kontakta gärna vid frågor (076-316-4795)
68 000 kr






Idag 17:04
BMW e91 2006.
38xxx mil.
4-hjuls drift. Underbart på vintern, fastnar aldrig.
Skinnklädsel.
Nya angel eyes lyktor.
Nya baklyktor.
19 tum sommardäck.
17 tum vinterdäck. BMW original fälgar.
M-sport spoiler fram, en av de snyggaste på marknaden till e91.
Blå-tands manick så man trådlöst kan lyssna från telefonens Spotify via bilens högtalare.
Navigation/multimedia som styrs via ratt i mittkonsolen.
Centrallås/larm funkar endast med nyckel i dörren.
Panorama tak.
80 000 kr
Idag 16:28
Summum paket, + R-design paket. 19-tums fälgar. Embersvart metallic (skiftar i bärnsten i solen), Sänkt sportchassie, tonade rutor. Ombyggd för 4 år sedan. Bra programvara som bryter fint. Svart helskinn, Elstol förare, Klimatanläggning (som fungerar felfritt) bränslevärmare, Keyless-go, High performance stereo (original), Uppvärmda elbackspeglar med markbelysning, Elhissar, Farthållare, Öppningsbar bagagelucka med avskiljningsvägg, drag mm mm
79 000 kr
Idag 16:28
Volvo 945
H-reg
Vxl.låda M47
Öppningsbar bakruta.
Ny bränslepump
Nytt bensinfilter
Nu tomgångsmotor
Nya tändstift
Ny Lambdasond
Ny impulsgivare för svänghjulet
Bytt tryckregulator
Bromsar genomgångna
4st Mk18 följer med lågprofil följer med
Det sitter 4st massiva spacerplattor fastskruvade på bromsskivorna, för att få plats med Mk18 fälgarna.
Tyvärr finns det bara sommardäck till bilen.
Det finns ljud i bilen som följer med.
Radio med blåtand, 2st basar bakom sätena, två slutstycken med kondensator under hatthyllan.
Bilen startar och fungerar fint i motor och låda.
33 500 kr
Idag 15:08
One of a Kind , en A traktor för dig som verkligen vill ta vara på dina "epa" år!
Här har vi en Chevrolet Caprice Wagon av årsmodell 1987. Som är genomgången totalt. Därefter ombyggt till A-traktor.
Motorutrymmet består utav en Smallblock 305 med en TH350 Växellåda där båda paketen har nya sotningssatser och nyservade med oljor mm.
-Hela karossen är rostlagad och omlackerad i lackbox professionellt för 2år sedan och efter dess har den bara stått under kapell. Även Nyvaxad Inför säsong.
- Luftreglerad på bakaxel med kompressor inbyggt som ger dig möjlighet att sänka den en aning eller höja baktill men framförallt kunna justera mjukheten i upphängningen på bakaxeln.
Atraktor bygget är utfört med hjälp utav H-regulator som stryper tändningen vid 33kmh och induktiva givaren på höger fram nav. Bör tilläggas även att vid körning av 30kmh så håller 305an väldigt låga varv och även lågt motstånd så behöver du inte blunda för tankmätaren heller utan den ligger runt Dryga litern vid körning vilket måste sägas är väldigt överkomligt. När de kommer till att åka den som A traktor så underlättar det för dig som vill ta med två st polare då det är Helsoffa (tvådelad) fram med bekväma elstolar med gott om utrymme för även last av dylikt.
-Även en typ av Stjärninnertak som gör de väldigt mysigt på en sensommarkväll i kombination med V8 Mullret.
Finns mycket mer att skriva om den så Pm för mer info.
85 000 kr
Idag 13:53
Årsmodell 2000
Mätarinställning 230906
Vi köpte a-traktorn 2021 och har bytt:
startmotor
luftfilter
oljefilter
motorolja
stötdämpare
bromsskivor
bromsbelägg
Köpt nya allround däck
Satt in back kamera, bilstereo med Bluetooth, högtalare och baslåda
Bilen går bra men det är en del rost och några bucklor på den.
Den gick inte igenom besiktning 250625 (se besiktningsprotokoll), det behövs svetsjobb för att få den ok.
Fotsteget på ena sidan har lossnat och behöver svetsas om man vill ha dit det.
Det är även ett hål i tanken som behöver fixas men om man bara tankar upp till halv tank är det inget problem.
22 000 kr
104 900 kr
Hagbergsbil & Traktor
Idag 12:58
Säljer min fina A-traktor nu då det är dags för B-kort.
- 2008, 4WD, manuell, diesel
- Har gått ca 14250mil
- Dubbelhytt
- H-can som stryper väldigt mjukt
- Fina vinterdäck på fälg inköpta vintern 2022.
- Pioneer dubbeldin med trådlös Apple carplay, DAB radio, GPS, bluetooth, skärmdelning mm.
- Backkamera + mindre backljus nere vid dragkroken
- Ljudsystem bestående av Gas alpha 6x9 koaxial midbasar i framdörrarna och 2 Gas alpha diskanter framme vid vindrutan
- Frontbåge med 3 extra lyktor monterade
- Multifunktionsratt (Höja/sänka volymen, byta kanal, ta emot samtal etc)
- Relativt nytt batteri (bytt i början av 2023)
Vi köpte bilen 2022 och lät då bygga om den för 28,000:- (så seriöst gjort). Den fick då ett h-can, en klädd mellanvägg i trä samt ett durkplåtflak. Lagt totalt 120Tkr på bil, utrustning och ombyggnation.
Renoverat och rostskyddsbehandlad hela bakre ramen. Gick rakt igenom besiktningen. Besiktigad tom 2025-12-31.
Det finns en del mindre rost, men i huvudsak en väldigt fin och välbehållen bil med tanke på dess ålder. Startar i alla väder och går som på räls. Säljes i befintligt skick. Endast seriösa bud - priset är prutat och klart!
64 900 kr
149 900 kr
Svea Automotive
Idag 09:13
Bmw 118d fin Välvårdad automat diesel.
nybesiktigad till maj 2027 nyservad olja och filter.
ett vanligt fel på diesel epa är partikelfilter sotar igen, det är urborrat och bortkodat så det kommer aldrig bli nått fel på det.
17" sommarhjul och vinterhjul.
nytt batteri
ny fjäder höger fram
årsmodell 2009
Miltal 30.000
kamkedja
pris: 79.000kr
79 000 kr
Idag 09:09
Bra skick, besiktad 2025-04-30 startar och går bra! Stereo med bluetooth, baslåda
45 000 kr
92 500 kr
Motorbolaget i Växjö AB
68 500 kr
Motorbolaget i Växjö AB
67 500 kr
Motorbolaget i Växjö AB
94 500 kr
Motorbolaget i Växjö AB
122 500 kr
Motorbolaget i Växjö AB
135 500 kr
Motorbolaget i Växjö AB