Trevlig kvinna söker boende
Nära till
Havet
Bad
Sjö
Strand
Fiske
Vandringsled
Restauranger
Skola
Sportanläggning
Golf
Skidbacke
Naturnära
Berg eller skidlift
Storstad
Kollektivtrafik
Livsmedelsbutik
Skärgården
Beskrivning
Hej,
Jag hjälper en vän till mig som söker bostad genom social tjänsten, eftersom socialtjänsten är ej engagerade till att hitta ett lämpligt boende så testar vi här. Hon kan ej svenska så bra, så jag bad henne skriva en text om sig, som jag lägger in här nedan:
Jag är 60. Jag letar efter en lägenhet eller en stuga eller en del av ett hus. Jag dricker inte. Jag skulle gärna bli vänskapligt sällskap. Jag kör bil (1991) och kan användas som förare. Inte skandalöst. Jag älskar musik och läsning
Jobbade som kock. Jag älskar att experimentera med matlagning.
Född och uppvuxen i Lettland, Riga. Medborgare i Sverige
Och dessutom skulle jag vilja att det var nära havet eller en sjö (inte långt borta), eftersom jag badar/simmar året runt. Om någon behöver en simpartner
Jag skulle kunna bo i ett gäst hus och ta hand om huvudhuset om ägarna är borta eller om det är en sommarstuga och lägenheterna ligger på ett annat ställe.
Tacksam att du läste hela texten, hoppas vi kan höras vidare.
Plats Tyresö
Inlagd 13 januari 23:37 i Lägenheter