2008 Night Train Svensksåld. Uttagen sep.-09. 3650 mil. Välskött, välservad. V&H Pro Pipe system, K&N filter, mappad med Screamin Eagle. Orginal dyna + HD FXSTC dyna, Heritage väskor. Fram och bakdäck bytta, nytt batteri, bromsbelägg, mm.
Välvårdad Volkswagen Tiguan 1.4 TSI 4Motion. Servad som den ska, servicebok ifylld. Motorvärmaruttag och uttag för kupévärmare finns.
Vinterdäck ingår. Vattenpump och drivrem bytt januari -25. Besiktad tom januari -26.
Missljud finns ibland vid gaspådrag, verkstad har tittat på det men inte hittat något fel och det är inget som påverkar körningen.
Om intresse finns kom med bud har tyvärr inte plats Svårt att åka billigare bil. En otroligt fin original bil i super skick som gått otroligt lite och är rost fri. Går på ca 0,5 och kostar nästan inget i försäkring och 0kr i skatt. En riktig spar bössa att åka i. Skriv vid intresse och frågor. Bjud något om intresse finns