Säljes i Helsingborg
12 560 annonser
Säljes i Helsingborg
12 560 st
Läs om sorteringen av sökresultatet







Idag 16:08
Skoda Octavia Combi RS 2.0 TDI RS Euro 5
- 2010
- Diesel
- 26 014 mil
- Automat
Skatt o bes
2 nycklar
Sommer o vinter däck aluminium
Ny service
Ny kamrem
För mer information skicka gärna Pm
54 900 kr


- 2022
- El
- 11 046 mil
- Automat
3 348 kr/mån
Din Bil / Audi Helsingborg - Begagnade bilar


2 000 kr





Buick Le Sabre Convertible • TVÅ ÄGARE • HELRENOVERAD!
- 1960
- Bensin
- Automat
Det här rymdskeppet importerades 1987 och bytte ägare 1995. Sedan dess har den varit i samma familjs ägo tills nu. På 2000-talet genomgick den en total genomgång och renovering. Efter det har den rullat sparsamt om somrarna och den ser fortfarande bra ut, interiört och inte minst undertill. Den är otroligt skön, komfortabel och följsam att köra. 364a Nailhead-åttan svarar fint med sina 250 villiga och den "steglösa" DynaFlow-automaten bidrar såklart ytterligare till komforten. Den är tillverkad i 13588 ex och är ingen vanlig syn på träffarna. Att man skulle till månen avspeglar sig tydligt i denna Space Age Design-Buicken. Besiktnings- och skattebefriad. Fullt dokumenterad med kvitton och renoveringsbilder. Missa den inte utan ring mig direkt och se till att du blir näste kapten!..
OBS! OBS! OBS! Se mer info samt M A S S O R av bilder på denna och flera andra trevliga entusiastbilar www.mikesgarage.se (klicka på länken!).
Ett samtal är alltid den snabbaste och bästa kommunikationsvägen! Väljer du hellre att skicka meddelande så v v glöm inte att skriva ditt namn och telefonnummer för svar, tack!
• KÖP • INBYTE • FÖRMEDLING
Vi köper eller byter gärna in din bil. Mindre reparerbara defekter accepteras, men i stort sett söker vi fungerande fina bilar. Vi kan även hjälpa dig att sälja din bil! Vi tar massor av bilder och marknadsför den på alla säljsajter. Det kostar dig 3000 kr vid inlämning (för fotografering & annonsering etc…) samt 10% av köpesumman först när den väl blivit såld. Fördelen är att du slipper däcksparkare och att vi kan sälja den med finansiering...
• FINANSIERING
Vi kan bistå med finansiering till dagsaktuell ränta. Kontantinsats minimum 20%. Upp till 60 mån avbetalningstid, med rätt att lösa in tidigare.
• TRANSPORT
Om du hellre vill ha transport hem istället för att köra eller om du bor långt bort, så har vi bra kontakter genom biltransportföretag och du får såklart vårt lägstapris rakt av.
• EXPORT
This car is ready for export within EU.
.
369 000 kr
Mikes Garage Helsingborg

Idag 15:43
- 2017
- Diesel
- 18 819 mil
- Automat
179 000 kr
Idag 15:37
- 2015
- Diesel
- 22 400 mil
- Automat
205 000 kr
Hyllor & förvaring · Helsingborg
Idag 15:23
Retro! Pall med förvaring, ESSO-logga

Frakt med köpskydd
450 kr
Idag 14:49
A-traktor -Mercedes-Benz E 200 (S213) T d Fleet 9G-Tronic, 160hk, 2020. Automat. 1 ägare utöver bilhandlare innan mig.
Miltal: 17800
Årsmodell: 2020
Reg nr: GWK07A
Säljer nu min a-traktor som jag haft i ungefär ett år då jag fyller 18.
Klassad som en av Sveriges exklusivaste a-traktor, enligt många Sveriges fetaste.
Lagt utöver inköp ett par hundra tusen på bilen. Bland annat ljudsystem för ungefär 100 000kr som spelar brutalt, amg front med brabus grill med mera. Byggt bilen själv, spärrad med H-can.
Öppningsbara bakdörrar + baklucka. Viktad över 2 ton. Komforten oslagbar. Byggd så man enkelt kan registera tillbaka den till personbil.
A-traktorn har inte synts på sociala medier – aldrig publicerad på TikTok, Instagram etc.
-Luftfjädring bak original. Går att köpa en CETE Active Suspension
control (W213) som kostar ca 8000kr för att kunna höja och sänka original luftfjädringen med mobilen.
-AMG line paket utvändigt
-Elektrisk infällbar dragkrok
-5% tonning
-USA-plåt medföljer
-Digitalt mätarhus med stora skärmen
-Ambient lighting
-Sport ratt
-Keyless
-Sätesvärme
-Röda Bromsok
-Kamkedja
-Drar 0,53 L milen
-Parkeringsvärmare med tid inställning
-Bakhjulsdriven
-Diesel
Nybesiktigad
2025-03-17 - Utan anmärkning
Nästa besiktning
2027-03-31
Nyservad på Jarls Bilservice för ca 10 000kr.
Digital servicebok, servad enligt bok sedan ny.
AMG front med brabus grill
20 Tums fälgar runtom med året om däck.
Fram 245/35R20 / Bak 275/30R20
Fälgarna är det bredaste man kan ha på bilen, vilket gör att inga spacers behövs.
Ny front och ny lackerad huv så knappt något stenskott finns
Ljud:
Ljudsystemet är ett separat system eftersom det är så brutalt så det är skönt att ha orginalsystemet från fabrik också. Även många extrabatterier är inkopplade för att kunna driva ljudsystemet.
-2x GAS MAX S2-12D1, brutalt 12" baselement
-Bass Habit SPL ELITE 5100.1DF, monoblock
-GAS MAX M140-BTX med Bluetooth
2x GAS PST38 PRO SPLdiskant
1x GAS PRO POWER 150.4, fyrkanalssteg
4x GAS PS3M82 PRO SPL Midbas 8tum
4x Bass Habit SPL Elite SE200M 8 midbas
4x Banner 95Ah AGM
Baslådor + kablar
Grejerna är inköpta för 70 000+ från brl, därefter tillkommer installation, ljudinställning med mera
Original front medföljer
Orginal fälgar (10-spoke Aero Wheels) med Sommardäck medföljer. Värde ca 20 000kr
Orginal fälgar (AMG 5-dubbelekrade) med Dubbdäck medföljer. Värde ca 15 000kr
Baksäte och övriga interiör saker medföljer för att kunna registrera om till personbil
COC-dokumentet medföljer vilket möjliggör att bygga om den till personbil. Väldigt enkelt att plocka bort hastighetsspärren samt byggnadskonstruktionen. Enligt bilhandlare är bilen i nuläget värd ca 270 000-290 000 som personbil i detta utförande utan ljud.
OBS! Toning fram är borttaget och kommer att säljas utan någon tonning fram.
Finans går att ordna via bilhandlare
Kan ordna hemleverans efter överenskommelse
Visning i t.ex. Stockholm kan ordnas efter överenskommelse
//Felix
072-261 41 42
349 000 kr
Idag 14:34
- 2003
- Bensin
- 17 414 mil
- Manuell
28 900 kr