
Säljes i Piteå
2 501 annonser
Säljes i Piteå
2 501 st
Läs om sorteringen av sökresultatet













Chevy Pro Street 55
- 1955
- Bensin
- 0 mil
- Automat
Chevy Pro Street 55
Besiktad som ombyggt fordon med 4-link, kortad axel & motor utbytt.
Motorn är en 4-biltad 355:a med ARP bultar i vev och ramöverfall samt toppar. Den är byggd med speed-Pro 10,5:1 kolvar en vass lustgaskam (hyd). dart järntoppar, NOS system MSD tändning, mm och går mycket bra.
Efter motorn sitter en TH 350 med 10" converter, transGo shiftkit & Hi-Perf lameller som skickar kraften vidare till en kortad Chrysler 8 3/4 innehåller diff typ Detroit locker Pro Gear 4,88:1 och strange axlar.
Fälgarna är Centerline Convo Pro, bak 15*15 med MH Racemaster 30*18-15 fram 15*5 med 165/60/15
Besiktad för alltid
Pris 465000:-
Finans kan ordnas.
070-55 153 79 Danne
465 000 kr
BMW R1300RT
- 2024
Säljer mina fina mc som är i nära nyskick! Naturligtvis fullservad med kvarvarande garanti. Rullat drygt 500 mil, men jag kör med den tills den säljs. Går mycket bra, men jag har korta armar och kort överkropp så jag får inte till ergonomin på den tyvärr. Blir nog tillbaka till RT. Kan eventuellt ta en fräsch RT som dellikvid om jag känner att du har ett okej objekt.
Toppbox från SHAD (den största) samt BMW Variosidoväskor av uppdaterad modell inkl innerväskor medföljer för angivet pris.
Eventuellt kan extra tillbehör medfölja vid snabb och smidig affär. T ex originaldäck som jag upplevde nog så ljudliga på asfalt, Wunderlich Ergo+ styrhöjare, tankväska, lätt skräddarsytt verktygskit för att montera loss hjulen om man åker på punktering på resa.
Hojen har fyra paket från fabrik. Comfort-, Dynamic-, Innovation- och touringpaketet. Även tillvalen LED dimljus, larm, sätesvärme samt connected ride cradle för att montera mobiltelefon och ladda trådlöst under körning.
Välkommen att se och provköra en välvårdad och välutrustad mc!
Finns i Piteå.
220 000 kr
Exklusiv och välutrustad daycruiser som levererar både prestanda och komfort. Uttern D70 från 2020 med en kraftfull Mercury Fyrktakt 225 hk från 2020 endast 82 gångtimmar och nästan uteslutande körd i sötvatten
Den nya generationens Mercury-motor med autotrim erbjuder inte bara imponerande kraft, utan också väsentligt lägre bränsleförbrukning jämfört med äldre motortyper. Bekväm marschfart på 22-28 knop och en toppfart på 35 knop.
Båten är utrustad med allt du kan önska dig för en bekväm och njutbar upplevelse till sjöss. Här är ett urval av den omfattande utrustningen:
* Bogpropeller för enkel manövrering i trånga utrymmen
* Dieselvärmare förlänger säsongen och ger behaglig värme
* Ankarspel för smidig och enkel ankring
* Trimplan för optimal gång i alla förhållanden
* Spis med värmelock och kylbox för bekväm matlagning och förvaring
* Fusion stereo för underhållning ombord
* Färskvattenanläggning med dusch på akterdäck
* Hel- och hamnkapell för skydd och förvaring
* Vattentoalett med tank och sugtömning för bekvämlighet ombord
* Landström och dubbla batterier för trygg strömförsörjning
* Simrad Plotter för enkel navigering
* Hydraulstyrning för en mjuk och responsiv körupplevelse
* Teaklaminatdurk i hela båten för en exklusiv känsla och enkelt underhåll.
* Teakbord (+ett helt nytt) och solbäddsdyna till aktern för sociala ytor och fler sovplatser
* Förlängda badbryggor och badstege för enkel åtkomst till vattnet
* Vattenskidstång för roliga vattenaktiviteter
* Bottenmålad (vit) och komplett med ankare fram med lina, fendrar och tampar.
Uttern D70 är känd för sina stora sociala ytor. Sittbrunnen rymmer bekvämt 8 personer, perfekt för familj och vänner. I den rymliga förpiken sover två till tre personer bekvämt, och tack vare de stora fönstren i ruffen flödar ljuset in och ger en enastående utsikt – bättre än någon annan båt i 7-metersklassen. En riktig toalett med dörr ger extra avskildhet.
Nu finns möjligheten att äga en nästintill ny båt till ett förmånligt pris. Endast en ägare sen ny. Motsvarande modell kostar idag cirka 1 200 000 kr.
En bromsad 80-trailer Brenderup 2400 TB SRX från 2020 (nypris 75 000 kr) kan köpas till för 45.000kr.
Vi kan hjälpa till med att lösa en förmånlig finansiering, från 4,45% i ränta. Vi ordnar även med frakt om det skulle önskas.
Märke: UTTERN
Modell: D70
Båttyp: Daycruiser
Årsmodell: 2020
Längd: 6,99 meter
Bredd: 2,55 meter
Vikt: 1550 kg
Motormärke: Mercury
Motormodell: 4 takt -225 V6
Motortyp: Utombordare
Effekt (hk): 225
Drivmedel: Bensin
Årsmodell motor: 2020
Gångtimmar: 82
665 000 kr
- 2024
- Bensin
- 4 425 mil
- Automat
389 500 kr
(311 600 kr ex. moms)
Bilbolaget Piteå