Vi behöver sälja vår Albin 25 De Luxe. en av de sista tillverkade. Vi har haft stor glädje av båten men har annat som tar tid i nuläget. Fräsch insida och fräscha dynor. Fullt utrustat kök. Porta potti, aldrig använd. Kapellet är nyrenoverat och nyimpregnerat. Motorn är en Volvo Penta 2003 T. Båten går mycket snålt.
Det är lite fix som återstår men med lite tid och kärlek blir det en riktig pärla. Det får gott och väl plats en familj på två vuxna och två barn och det finns gott om stuvutrummen.
Båten står fortfarande på land efter vinterförvaringen inomhus. Vi kommer inte hinna åka med den i år och säljer hellre. Båten finns i närheten av Karlsborg där vi haft den i Vättern. Det finns fler bilder samt kvitton på renovering av dynor ( 15000kr) samt på motorn som ej är original.
Säljer min KTM Freeride E-XC, årsmodell 2021 – eldriven enduro perfekt för både nybörjare och erfarna förare.
- Inköpt ny november 2020
- 130 körtimmar
- Batteriet i mycket bra skick
- Hårdare fjädrar i gafflarna, handskydd, slanglöst bakhjul
- Reservdelar ingår: kedjeset, rosetter, kedjestyrare etc.
- Komplett vägutrustning ingår – helt ny och oanvänd!
Skulle byta fälgar nästa år, men har bytt bil. Mått: 6.0 x 15 tum 5/108. ET 40. Nav 65,1. Passar bla. V70, S70 och XC70 98-07. S60 01-09 och C70. 97-05.
Bränslesnål och rymlig halvkombi. Använts för pendling till arbete främst. Rullar felfritt och inga anmärkningar eller synliga skador. Regelbunden service utförd.
2 nycklar
Kompletta vinter+sommardäck
Besiktigad till 2026-01-30