Gå direkt till innehållet

Säljes i Stockholm

203 737 annonser

Säljes i Stockholm

203 737 st
Läs om sorteringen av sökresultatet

Husbil · Haninge

Idag 18:28

Hej! Varför utgå från ett plåtskåp när man bygger husbil? Vi byggde denna vintern 2023/24 och campade sedan i Europa förra sommaren. Det finns en del unika detaljer, men allt möblemang är modulärt och det finns gott om utrymme att sätta sin egen prägel. Kort sagt, du får en välfungerande och rimlig husbil som går att bo i direkt, men som också kan anpassas efter dina behov. BILEN: Iveco Daily med smidig automatlåda och faktiskt lite nybilskänsla kvar i förarhytten. Stadig på vägen och inga missljud. Sommarhjul: 4–5 mm Vinterhjul: 7 mm, dubbade Servad på Vianor sommaren 2024 BODELSUPPGIFTER: Skåp i sandwich, dvs. isolerat. Ståhöjd med hela 230cm! Fem sängplatser (kan enkelt minskas om plats prioriteras) Toppbunk: 80x200 Mellanbunk: 70x200 (I bilder en barnmadrass, 70x160) Bottenbunk: 105x200 Längs väggen: 90x200 Längst bak: 80x200 (OBS, denna säng kan enkelt lyftas ur) BALKONGEN: Förutom flexibla och generösa innerutrymmen har du bakgavellyften som balkong. En underbar plats att sitta på, laga mat, dricka kaffe om morgnarna… utan att behöva ta på skorna. BAKVÄGGEN är byggd för att vara enkel att ta ur, helt eller delvis, när vädret är varmt och för att kunna dra för på kvällen. Gjord av Recticel-isolering, lättviktig och stark. TRE FÖNSTER, alla öppningsbara med inbyggt myggnät. VENTILATION: I taket finns en Thule takventil med fläkt (båda in och frånluftsventilering) och på sidoväggen finns en Pax-fläkt med Bluetooth. DIESELVÄRMARE under 90-sängen, fungerar felfritt SIDODÖRR från husbilsskrot. Extra Thule-lås på utsidan. INREDNING: Tapet av Stig Lindberg. Kan lätt tas bort. Kyl/frysbox nyinköpt höst 2024 . Mattor: IKEA Lohals (jute) och under sängen 2 st. IKEA Vattenverk EL, VATTEN OCH TOA: EL: Anslutning för 230V på förarsidan av volymskåpet. Vi har också en solpanel på taket och 100Ah LiFePo4-batteri, vilket har fungerat bra för oss (fläktar, kylbox, värmare, lampor, mikrovågsugn och laddare). Inget är inbyggt i väggarna. VATTEN/AVLOPP: Vi har valt att ha dunkar under sängen och en Dunken Donje för dagligt bruk. Inga komplicerade system och allt kan rengöras med lätthet. All tvätt har vi skött på lastbryggan. Duschat och badat har vi gjort på campingar och i sjöar. TOA: Vi har haft en Trobolo (https://trobolo.com/products/wandago-lite) istället för en inbyggd toa, då det finns plats under sängen att förvara den och precis som ovan blir man inte beroende av inbyggda system. Lätt att tömma och ta hand om, helt enkelt. KÖK: Vi installerade först en köksbank med vask (där 90-sängen står nu). Efter tre månader ute i Europa märkte vi att vi lagat mat inomhus bara en enda gång... så vi tänkte om och valde en extra säng istället. Det är lätt att ändra på detta, beroende på behov. Tveka inte att höra av dig med frågor!
187 000 kr

Motorbåt · Botkyrka

Idag 18:28

Märke: BAYLINER Modell: 175BR Båttyp: Bowrider Årsmodell: 2016 Längd: 5,33 meter Bredd: 2,11 meter Vikt: 838 kg Motormärke: MerCruiser Motormodell: 3,0 Motortyp: Inombordare Effekt (hk): 135 Drivmedel: Bensin Servad 2025 Vinterförvaring i alla år inomhus Fin båt som jag tyvärr har alldeles för lite tid för. Båten står på fin 30 kärra som ingår
179 000 kr

Touring · Stockholms stad

Idag 18:24

Väldigt fint skick, aldrig stått ute en enda natt. Går perfekt. Två nycklar, bok, kvitto mm. Otroligt mycket hoj för pengarna. Smidig och snabb. Quickshift. LED, ABS mm. Jag har även ett tailtidy-kit, en FuelX och lite sportigare luftfilter för den som vill få ut lite till av sin Svartpil. Allt nyköpt. Säljes för att jag bestämt mig för att byta till Vespa GTS 300 istället (kan tänka mig byten till GTS eller GTV och kan lägga pengar emellan).
42 500 kr

Sport · Stockholms stad

Idag 18:15

Märke och modell: Honda Hornet CB750 Årsmodell: 2024 Miltal: 1400 km (praktiskt taget ny) Färg: Svart Drivmedel: Bensin Motor: 755 cc, 4-takt Effekt: 96 hk Växellåda: Manuell, 6 växlar Beskrivning: Nu har du chansen att köpa en välvårdad Honda Hornet CB750A från 2024. Motorcykeln är välbalanserad, har fantastisk prestanda och är perfekt för både nybörjare och erfarna förare. Motorcykeln fortfarande i nyskick och har bara 140 ml på mätaren då jag endast ägt den i några månader. Ny service (1000km) med stämpel i serviceboken. Säljer på grund av förändrade förutsättningar. Utrustning: LED-belysning fram och bak Tailtidy (original med kommer) Anti-lock brakes (ABS) Traction control. Digitalt färg display med tre "ride modes" samt en custom mode, bluetooth connectivity mm. Honda frame sliders. Ny satt tank skydd. Skambud ignoreras.
80 000 kr
160  av totalt 291 892 annonser
Blocket är en del av Vend
Blocket är en del av Vend. Vend är ansvarig för dina data på denna webbplats. Läs mer här