
Säljes i Uppsala
29 624 annonser
Säljes i Uppsala
29 624 st
Läs om sorteringen av sökresultatet




- 2015
- Diesel
- 14 470 mil
- Automat
119 000 kr



Opel Zafira OPC 2.0 Turbo Euro 4, (1 av 12 st)
- 2006
- Bensin
- 28 534 mil
- Manuell
Dags att sälja eller byta bort vår Opel zafira b OPC detta är en av mkt få äkta i omlopp i Sverige, så vill man ha den coolaste familjebilen i kvarteret så är det denna man ska ha.
En väldigt häftig familjebil och extremt sällsynt detta är somsagt en äkta opel zafira b opc turbo ska bara finnas 12 st i Sverige och den har den klassiska blå färgen.
Denna modell är den snabbaste serietillverkade minibussen som nånsin gjorts detta är Opels flaggskepp deras prestandamodell engång i tiden.
Mkt nytt o bytt bla turbokärnan stage 1, grenrör, termostathus,vevaxelgivare, nytt batteri, ac åtgärdad på verkstad och fungerar bra, osv.
Besiktigad till 251031 och skatten är betald nu i april.
Det som var när jag själv bytte till mig bilen är att växelspaken rör sig något hade även vart så för tidigare ägare sa han och inget jag brytt mig om heller då det inte är nåt som påverkar nånting alls.
Ids lyser i displayen vilket är nivåreglering framfjädring, dock inget som besiktningen bryr sig om och jag har tyckt fjädringen legat i bra läge o bilen ligger väldigt stabilt o bra på vägen så inget jag känt att jag behövt lägga nån som helst energi på.
Det finns även en matchande takbox till bilen (som skulle kunna vara en perfekt reklampelare för tex en bilverkstad, bilfirma, egen företagare).
Bilen har original 240 hk, 6vxl, recarostolar i skinn och även baksäte i skinn och kan göras 7 sitsig med dom upfällda extrasäten och den har även avtagbar dragkrok.
Denna bil kan lätt chippas till 300hk eller mer för den som vill.
Kan även tänka mig ett byte mot en mindre nyare bil gärna automat men även manuell bil funkar tex mk7, a3, tex eller nåt annat kom gärna med förslag!
Kan även tänka mig byte mot billigare bil plus pengar emellan.
59 900 kr






- 2009
- Diesel
- 23 096 mil
- Automat
119 800 kr
Bålsta Bil och Fritid

Motorbåt 21 fot – Tillverkad i Öregrund, med 90 hk Tohatsu
Säljer en klassisk motorbåt i plast, 21 fot lång, byggd i Öregrund. Båten är utrustad med en 90 hk Tohatsu 2-takts förgasarmotor från 2006.
Endast två ägare: Första ägaren köpte båten ny och använde den för pendling till sommarstugan i skärgården utanför Norrtälje. Under den perioden togs båten upp varje höst och servades av båtvarv – motorn byttes också ut 2006.
Jag har ägt båten i 6 år och använt den till dagsutflykter, fiske, vattensport samt flera övernattningar både vid öar och i gästhamnar. Den är en pålitlig och mångsidig båt.
Underhåll och uppgraderingar:
Nya dynor
Solcellsdriven friskluftsfläkt
Ny belysning
Extern bränslepump
Länspump
Nymålad bottenfärg
Nytt batteri
Skick: Båten är från 1980-talet och har några skavanker, men är i gott skick med tanke på åldern.
Tillbehör som ingår:
Tampar
Ankare
Fendrar
Hemmagjord 30-trailer (inte den snyggaste, men fullt fungerande – jag har dragit båten över 8 mil utan problem)
Båten står för närvarande på land strax utanför Öregrund.
Skicka ett meddelande vid intresse eller för mer information!
68 900 kr
Kia Stinger GT 3.3 V6 Twin-Turbo AWD 420hk | Påkostad
- 2018
- Bensin
- 15 300 mil
- Automat
Intressekoll på min väldigt påkostade Stinger
Regnummer ZEJ831
Komplett servicehistorik.
Bilen är besiktad 03/03/25 och servad 12/05/25.
Optimerad till 420 HK av Tuningchip, går att återställa till standard 370HK,
nya tändstift(HKS M45IL Tändstift), nya luftfilter.
Bilen är utrustad med ett sport avgassystem borla, original finns att sätta på istället om så önskas.
Dumpventiler är bytt till Turbo XS Hybrid för ett mer "psssh" ljud
Sprillans nya fälgar och däck finns,
JR48 Gloss Black 8,5x20 225/35/20 och 10x20 255/30/20 med Michelin Pilot Sport 4S.
Men även original fälgar finns, som sitter på bilen. Sommar- och vinterhjul finns men gummit på vinterhjulen bör bytas ut. Fälgarna är skrapade men går att fixa.
Utöver det finns det ett kjolpaket, helt i kolfiber, anpassat för Stingern. Vilket består av fram spoiler, diffusor, 2 olika vingar, sidokjol, kåpor på speglarna, louver cover på passagerar rutorna (dom små i bak), ventiler på motorhuven och sidan av bilen. Kort och gott, allt som är krom finns att bytas ut till kolfiber.
Pris går att diskuteras.
310 000 kr
- 2016
- Diesel
- 22 700 mil
- Automat
214 800 kr
BG Motor Uppsala
- 2019
- Diesel
- 29 678 mil
- Automat
229 900 kr
BG Motor Uppsala
- 2019
- Bensin
- 12 521 mil
- Automat
499 800 kr
BG Motor Uppsala
- 2010
- Bensin
- 7 000 mil
- Automat
99 700 kr
Knivsta Bilhall
- 2019
- Miljöbränsle/Hybrid
- 9 907 mil
- Automat
208 700 kr
Knivsta Bilhall
Fin gaffelriggad västkustsnipa i behov av omsorg. Köpt på Orust 2017. Rötskada på ett av borden på styrbord sida samt behov av slipning och målning. Rigg, ankare, åror och en fin uppsättning segel ingår.
3 000 kr
Fin och välvårdad husvagn. Årsmodell 1999. Välisolerad och med vattenburen värme säljes.
Perfekt inför sommaren och vinterns äventyr.
Allt fungerar utmärkt, Nya bromsar samt svängningsdämpare inför besiktningen förra året
Urval av utrustning:
Sommardäck.
Gasolvärme.
Vattenburen värme Alde.
Extra bord.
kassettoa, Duschslangen följer med.
långbäddar.
Stort förtält i utmärkt skick.
markis.
Kyl med frysfack (fungerar även med gasol).
Stor garderob.
Batteri.
Gasspis.
En gasolflaska I plåt, elkabel, husvagnsspeglar ingår.
Lite husgeråd finns.
Klarlack släpp på den gråa plasten nedan till på husvagnen. men endast estetiskt.
89 000 kr
Idag 18:28
Fyrhjuling bensindriven Loncin Gepard 150cc. Den är använd 5-10 timmar per år, nyservad för 9.000 kr i april. Denna ATV passar till lek för de större barnen och lättare gårdsuppgifter för vuxna. Fyrhjuling Gepard är utrustad med dragkrok, så den kan användas till olika arbetsuppgifter. Med automatisk CVT.
Geparden kan inte vägregistreras och får inte användas i trafik. Finns möjlighet att ta upp den till Bollnäs/Arbrå området då vi har stuga där. Nypris 18.000 kr.
9 999 kr
- 2018
- Bensin
- 7 200 mil
- Automat
334 900 kr
Volvo Car Enköping