
Säljes i Ystad
2 128 annonser
Säljes i Ystad
2 128 st
Läs om sorteringen av sökresultatet







118 750 kr
(95 000 kr ex. moms)





Säljs då dottern köpt bil istället.
Fin och välskött elmoped LV LX01, färg Cobalt Blue.
LX01 har en räckvidd om 50-70 km på en batteriladdning. Längre hjulbas om 1,4 m gör att du och en passagerare med lätthet kan åka bekvämt tillsammans.
Helt ljudlös. Enkel att ladda. Mopedklass 1 (45 km/h).
Utrustning.
- LED-strålkastare fram med extra läcker ljusdesign
- Boschmotor
- Bluetooth
- Stöldlarm samt keyless funktion.
- Löstagbart batteri.
- USB-uttag. Lättillgängligt USB-uttag för laddning av mobiltelefon. Under uttaget finns ett väl tilltaget förvaringsfack där du kan lägga mobilen när du kör.
Går att komplettera med ytterligare batteri för längre räckvidd. Du får då dubbla räckvidden.
Batteri går lätt att ladda utan att ta loss det från mopeden. Går även att lätt lyfta av och ladda separat.
Ett fåtal repor finns.
Helt nytt batteri från 2025. Gått ca 10 mil.
Mopeden uttagen mars 2024.
Nya instrumentpanelen från 2025. Uppdaterad.
Mått:
- Längd: 1880 mm
- Bredd: 720 mm
- Höjd: 1380 mm (1090 mm utan backspeglar)
- Sitthöjd: 860 mm
- Hjulbas: 1400 mm
- Batterivikt: 10,8 kg
- Vikt moped utan batteri: 70 kg
- Däck och fälg: 90/90 – 12″
Nypris 29 995 kr.
För ytterligare information och teknisk spec:
https://lvscooter.se/lv-elscooter-lx01/
19 000 kr
Demokajaker - lätt / obetydligt använda
WK500 är en kompakt och snabb havskajak. WK500 är lättdriven med god stabilitet för både tur- och motionspaddlaren.
WK500 gör så att varje paddeltag känns så lätt som möjligt och man känner sig trygg och bekväm. Kajaken driver lätt framåt samtidigt som den är stabil, två faktorer som är svåra att foga samman i en kajak, men här är det löst på ett exemplariskt sätt. Bredaste punkten ligger långt bak vilket möjliggör en avslappnad paddelisättning längre fram.
Sittbrunnen är rymlig vilket underlättar i- och urstigning. Samtidigt finns det möjlighet till ett benarbete i och med att pedalerna är placerade mer centrerat än i många andra havskajaker. WK500 passar den nyfikna nybörjaren likaväl som den avancerade paddlaren som vill kunna hålla en god fart på sin långtur.
Pedalsystemet ändras lätt sittandes i kajaken och ger foten bra stöd.
Dessa båda exemplar är utrustade med en vanlig sits och med ryggstöd.
Vattenlinjen är nästan i samma längd som själva kajaken vilket garanterar en god hastighet. Bredden är på 56 cm med Swede form vilket ger bättre stabilitet och bekväm paddling. Packutrymmena är tillräckligt rymliga för att kunna använda WK 500 som en expeditionskajak.
WK500 är perfekt för mindre eller medelstora paddlare som letar efter en snabb och bekväm tur- och träningskajak.
Längd: 500 cm
Bredd: 56 cm
Sittbrunn: 80×43 cm
Yttermått sittbrunnssarg: 87,5 x 49,5 cm (mått för sittbrunnskapell)
Benutrymme, höjd, sittbrunn: 32 cm
Vikt: Glasfiber: 22-23 kg
Lastutrymme:
Fram: 24 cm rund lucka
Fram: 15 cm rund lucka
Bak: 44×26 cm oval lucka
Material: Glasfiber
Utrustad med:
• roder
• Lås/bogserögla
• Paddelfästen för självräddning med flottör
Vitt skrov med detaljer i antingen svart, rött, gult eller blått.
För provpaddling och frågor, ring 0704-974411
WK500 gör så att varje paddeltag känns så lätt som möjligt och man känner sig trygg och bekväm. Kajaken driver lätt framåt samtidigt som den är stabil, två faktorer som är svåra att foga samman i en kajak, men här är det löst på ett exemplariskt sätt. Bredaste punkten ligger långt bak vilket möjliggör en avslappnad paddelisättning längre fram. Sittbrunnen är rymlig vilket underlättar i- och urstigning. Samtidigt finns det möjlighet till ett benarbete i och med att pedalerna är placerade mer centrerat än i många andra havskajaker. WK500 passar den nyfikna nybörjaren likaväl som den avancerade paddlaren som vill kunna hålla en god fart på sin långtur.
World of Kayaks kajaker är designade för dig som vill komma framåt så lätt som möjligt i en trygg och kursstabil kajak. De är utrustade med roder så om du bara petar lite med tårna så kommer du dit du ska oberoende av väder och vindriktning.
Ju mer packning du lägger i en WK500 desto stabilare blir kajaken. Den sjunker ner i vattnet och blir bredare vid vattenytan. På det här sättet får du både en motionskajak och en turkajak eller rättare sagt flera kajaker i en och samma.
18 500 kr